Logo Gmina Administracja Publiczna Adam Szulc Procedury sanacyjne w Jednostkach Administracji Publicznej - Marketing Prawny

Wojewódzkie Sądy Administarcyjne nie akceptują dokumetów elektronicznych

Spółka Szulc-Efekt jest w trakcie procedowania  skargi w związku, z samowyłączeniem się WSA z dyspozycji ustawy o podpisie elektronicznym.

 Jak wiadomo Ustawodawca zrównał podpis elektroniczny z odręczym, i wszystkie Jednostki Administaracji Publicznej powinny respektować ten fakt. Doszło do absurdu, w którym Państwowe szkoły i przedszkola realizują BIP'y i przygotowały obsługę podań i wniosków składanych z podpisem elektronicznym. Sądy skazują, opieszałych uwzlędniając skargi w tej materii i gnębiąc niewinnych Nauczycieli i Przedszkolanki. Aczkowlwiek kiedy chcieliśmy złożyć wniosek podpisany podpisem elektronicznym do Wojewódzkiego Sądu Administarcyjnego, okazało się że Sąd w Warszawie nie posada nawet skrzynki podawczej. (podobie jak kiedyś Prezydent RP uważał, że jest wyłaczony spod prawa i nie musi posiadać BIP). Złożyliśmy więc skargę do Naczelnego Sądu Administracyjnego, który będzie rozpatrywał sprawę swoich kolegów, jedakże jak się okazało ....sam nie posiada skrzynki podawczej, sytuacja jest więc arcyciekawa...będziemy informować o rozwoju tej sprawy (sic!), jak widać przedszkole w małej gminie wiejskiej, gdzieś na kresach wschodnich, kontrolowane przez NIK, ma spory problem, natomiast Sąd w Warszawie, nie widzi problemu...wszak to przecież Warszawa.

                                                                                                                     AS

Akceptuję

Polityka Plików Cookies...